Diş etlerine nasıl bakılır

diş etlerine nasıl bakılır

Diş etlerine nasıl bakılır

Sağlıklı diş eti bakımı, diş eti bakımı için çaba ve sık sık dikkat gerektirir. Çoğu insan dişlerinin sağlığına ve bakımına eşit derecede önem verir. Sonuç olarak diş etleri sıklıkla ihmal edilir ve bu da feci bir ihmaldir. Sonuçta, diş eti hastalığı yetişkinlerin dişlerini kaybetmesinin ana nedenidir, bu nedenle ağız sağlığının iyi olması çok önemlidir.

 

Diş Etlerimin Kanamasına Neden Olan Ne?

Aşırı fırçalamadan diş eti hastalığına kadar birçok nedeni vardır. Nazik fırçalamanıza rağmen diş etleriniz bir günden fazla kanarsa hemen bizimle bir konsültasyon ayarlayın.

 

Diş eti hastalığı

Diş eti hastalığı ağız boyunca yayıldığı için birden fazla diş zarar görebilir. Neyse ki, iyi ağız hijyeni sağlayarak ve düzenli diş muayeneleri planlayarak tamamen önlenebilir. Bu kontrollerden birinde daha fazlasını tartışabiliriz.

 

Sağlıklı diş etleri nasıl korunur

Bir kişi diş etlerine bakmak için her gün çeşitli aktiviteler yapabilir. Bu sağlıklı alışkanlıkları takip ederek sağlıklı diş etlerini koruyabilir, diş eti hastalığını önleyebilir ve gereksiz diş kaybını durdurabilirsiniz. İşte her gün kullanabileceğiniz bazı stratejiler.

 

  1. Dikkatlice fırçalayın.

Bir kişinin dişlerini fırçalama şekli diş etlerinin durumu için önemlidir. Kişi çok sert veya sert bir diş fırçasıyla dişlerini fırçalarsa diş etleri zarar görebilir ve çekilmeye başlayabilir. Bu davranışlar diş eti hastalığı geliştirme riskini artırır. Bunun yerine, nazik bir diş fırçası kullanarak iki dakika boyunca dikkatlice ve iyice fırçalamak çok önemlidir.

Plak oluşumunu önlemek için diş etleri ile dişlerin birleştiği bölge uygun şekilde fırçalanmalıdır. Plak birikimi diş eti dokusuna yapışabilir ve enfeksiyonu yayabilir. Fırçalamanın en iyi yolu dairesel harekettir ve mümkün olduğunda elektrikli diş fırçası kullanılmalıdır.

 

  1. Doğru şekilde diş ipi kullanın.

Diş ipi kullanımı çok önemli olsa da doğru yapılması da bir o kadar önemlidir. Pek çok insan arada bir diş ipi kullanır ve yaptıklarında diş eti çizgisinde dururlar. Bunun yerine, her gün diş ipi kullanmak ve dişin boyuna kadar inmek çok önemlidir. Dişler ve diş etleri arasındaki boşlukta plak ve enfeksiyonlar hızla birikebilir.

Diş etlerinin sağlığını korumak için dişlerin her yüzeyinden, özellikle en alt kısımlarından plak çıkarılmalıdır. Daha kolay hale getirmek için mahalle eczanesinden kendinize bir paket diş ipi alın. Bu penslerin kullanımı kolaydır ve diş ipinin diş etleri ile dişler arasına kolayca yerleştirilmesine izin verir. Ek olarak, uçlarında, dişler arasında veya sadece diş ipi ile ulaşılması zor olan yerlerde sıkışan yiyecek parçacıklarını çıkarmak için kullanılabilecek bir toplama parçasına sahiptirler.

 

Steril bir gargara kullanın.

Fırçaladıktan ve diş ipi kullandıktan sonra ağızda kalan bakterileri yok etmek için antiseptik bir gargara kullanın. Bu, enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca yanınızda ağız gargarası taşımak ve bunu şekerli sakız veya nane yerine nefesinizi tazelemek için kullanmak iyi bir fikirdir.

 

Dişçiye görün

Dişçiye gitmeden diş eti bakımı eksik kalacaktır. İki yılda bir diş temizliği, diş hekiminin dişlerinizi temizlemesini sağlar çünkü bazı plak ve tartarları evde çıkarmak zordur. Bu, diş eti hastalığının yayılmasını ve dişlerinize zarar vermesini önlemek için erken teşhis ve tedavi edilmesini mümkün kılar ve bu durumda kliniğimizde diş eti sağlığınızı muayene etmenize ve ilgilenmenize memnuniyetle yardımcı olacağız, ücretsiz danışma için bizi arayabilirsiniz. +90 536 740 6400 telefon numaramızdan

 

Kayaşehir Diş

İstanbul, Türkiye’de, Kayaşehir Dental’de, bakımınızı mümkün olan her zaman ihtiyaçlarınıza ve programınıza göre uyarlamaya çalışıyoruz. Randevunuz ve tedaviniz sırasında kalifiye personelimiz, kendinizi rahat hissetmeniz için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Sahip olabileceğiniz herhangi bir diş problemi tespit edilecek ve en iyi çözümü bulmak için sizinle birlikte çalışacağız.

Dayanılmaz bir diş eti kanaması ile kişinin hayatı mahvolabilir. Diş rahatsızlıklarının hayatınızı zorlaştırmasına izin vermeyin.

Hastaların operasyon boyunca kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olmak için personelimiz ofisi hoş bir yer haline getirmek için çok çalışıyor. Sizi ömür boyu mükemmel ağız sağlığına giden yola koyabilir ve dişlerinize zarar vermemenize yardımcı olabiliriz. Diş sağlığınız Kayaşehir Dental’de birinci önceliğimizdir.

 

Bir randevu ayarla

Diş eti bakımı hakkında daha fazla bilgi almak ve diş etlerinin sağlıklı kalması için gerekli önlemleri almak için hemen kliniğimizi ziyaret edin. WhatsApp +90 536 740 6400 kullanarak veya web sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz.

Share:

Telefon

+90 534 641 60 64

Whatsapp

+90 534 641 60 64

Email

info@kayasehirdis.com

Randevu

İletişim
× Whatsapp