Diş kontrolü

diş kontolü istanbul diş kliniği başakşehir kayaşehir diş kiniği

Diş kontrolü

Altı ayda bir diş kontrolü yaptırmanız gerektiğine inanıyor olabilirsiniz ancak bazı kişiler bu sıklığa ihtiyaç duymazken bazı kişiler daha sık muayene olmayı isteyebilir.

Ağız sağlığınıza bağlı olarak, diş hekiminiz bir sonraki muayeneniz için bir tarih önermelidir.

Kontroller arasındaki aralık, dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığına ve ileride sorun çıkma olasılığına göre 3 ay ile 2 yıl arasında değişebilir.

 

Neden diş kontrolüne ihtiyacım var?

Muayene, diş hekiminizin herhangi bir diş sorununuz olup olmadığını görmesini sağlar ve iyi ağız sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Tedavi edilmeyen sorunların yönetimi gelecekte daha zor hale gelebilir, bu nedenle onlarla erken ilgilenmek veya mümkünse tamamen önlemek tercih edilir.

 

Kontrol sırasında ne olur?

Diş hekiminiz her kontrolde şunları yapmalıdır:

 

  • Dişlerinizi, diş etlerinizi ve ağzınızı kontrol edin.
  • genel sağlık durumunuzu ve son randevunuzdan bu yana dişleriniz, ağzınız veya diş etlerinizle ilgili yaşadığınız sorunları sorun, diyetinizi, sigara ve alkol kullanımınızı ve diş temizleme uygulamalarınızı sorun ve tüm bu konularda size tavsiyelerde bulunun
  • bir sonraki ziyaretinizin zamanına karar verin

 

Ne sıklıkla diş kontrolü yaptırmalıyım?

Diş hekiminiz, muayenenizden sonra bir sonraki ziyaretiniz için bir tarih önerecektir. Bir sonraki muayeneniz 3 ay veya 2 yıl sonra (ya da 18 yaşından küçükseniz 1 yıla kadar) olabilir.

 

Genel olarak, diş problemleri riskiniz ne kadar düşükse, kontroller arasında o kadar uzun süre gidebilirsiniz. Diş sağlığı iyi olan kişilerin genellikle 12 ila 24 ayda bir muayeneye gelmeleri gerekir, ancak daha fazla zorluk çekenlerin daha sık muayeneye gelmeleri gerekir.

 

Peki ya diş prosedürleri?

Bu tavsiye sadece rutin kontroller içindir. Dolgu, diş çekimi veya acil bakım gibi diş tedavileri için başka randevular gerekebilir.

 

Sonuç olarak

Kontroller arasında dişlerinizle ilgili endişeleriniz varsa, randevu almak için diş hekiminizi arayın. Normal çalışma saatleri dışında acil bir durumunuz varsa, muayenehanenizi arayın, size nasıl acil diş bakımı alacağınızı anlatsınlar. Bu yazı size yetmediyse her zaman bizi arayabilir veya +905367406400 numaralı telefondan ücretsiz danışma için WhatsApp üzerinden mesaj gönderebilir veya www.kayasehirdis.com web sitemizi kullanarak randevu alabilirsiniz.

Share:

Telefon

+90 534 641 60 64

Whatsapp

+90 534 641 60 64

Email

info@kayasehirdis.com

Randevu

İletişim
× Whatsapp