sigara ve ağız sağlığı

sigara ve ağız sağlığı

sigara ve ağız sağlığı

sigara ve ağız sağlığı Eğer sigaranın sağlığınıza ne yaptığını biliyorsanız, o zaman emin olmalısınız ki sigara aynı zamanda ağzınıza ve dişlerinize de zarar veriyor ama sigaranın tam olarak ne olduğunu bilmiyorsanız bu yazıda bunu açıklayacağım.

sigara içmek nedir:
sigara içmek, yanan bitki materyali buharlarının solunması ve solunması uygulamasıdır. Esrar ve haşhaş gibi bir dizi bitki materyali içilse de, insanların bu aktiviteyi düşündüğünde en çok tütün düşünülür.

İnsanlar neden ilk etapta sigara içer:
Alışkanlık olarak sigara içenler arasında nikotin bağımlılığı oranı yüzde 80 ile 90 arasındadır. Vücudunuza girdikten 10 saniye sonra nikotin beyninize ulaşır. Bu, bir zevk ve enerji vızıltısı üreten beyinden adrenalinin salınmasına neden olur.

Sigara içmek size ne yapabilir:
Amfizem ve kronik bronşite ek olarak, sigara içmek ayrıca kanser, kalp hastalığı, felç, akciğer rahatsızlıkları, diyabet ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) geliştirme riskini artırır. Sigara içmek ayrıca tüberküloz, çeşitli göz rahatsızlıkları ve romatoid artrit gibi bağışıklık sistemi sorunları geliştirme riskini artırır.

Sigara ve ağız sağlığı:
Bütün bunlar söyleniyor ama ağzınıza gerçekten ne yapıyor, sigara içiyorsanız daha fazla diş plağı problemi geliştireceksiniz. Diş eti koşulları daha hızlı ilerleyecektir. Diş etleriniz daha az oksijen alır ve bu da enfeksiyondan kurtulmalarını zorlaştırır. ABD’de sigara içmek ciddi diş eti hastalığına önemli bir katkıda bulunur. Diş etlerinize nüfuz eden dişlerinizdeki bakteriler (mikroplar), diş eti hastalığının ilk belirtisidir. Bakteriler uzun süre orada kalırsa dişlerinizde plak (film) ve tartar (sertleşmiş plak) tabakaları oluşur.

Peki ya vape:
Vapingin size herhangi bir şekilde gerçekten zarar vermediğini düşünen insanlar için, vapingin ağız sağlığınızı da mahvettiğini size memnuniyetle kırarım Vaping’in ağız sağlığı üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Elektronik sigara aerosolüne maruz kalmak ağızda daha fazla bakteri oluşmasına neden olabilir, bu da diş çürükleri, çürükler ve diş eti hastalıkları ile ilişkilidir. Ayrıca ağız kuruluğu, iltihaplı diş etleri ve diğer sorunlara neden olabilir. Ne sigara içerseniz, sağlığınıza birçok farklı şekilde zarar verir.

Sigara içen dişler:
Sigaranın dişlere etkisi. Sigara içtiğinizde hem nikotin hem de tütün dişlerinize maruz kalır. Sonuç olarak, lekeli, sarı dişlere ve hoş olmayan bir nefese sahip olmanız muhtemeldir. Ek olarak, ne kadar çok sigara içerseniz, tat alma duyularınızı o kadar çok bozar, gerçekten yemeklerin tadına bakma yeteneğinizi ve bir sigara içmek için güzel görünen dişlerinizi kaybetmek mi istiyorsunuz?

Sigara içenlerin dişleri için ipuçları:
Sigarayı bırakamıyorsanız, yapabileceğiniz en az şey yılda en az iki kez diş hekiminizi ziyaret ederek diş etlerinizin ve dişlerinizin sağlığını kontrol etmek ve günde iki kez Fırçalama ve diş ipi kullanmayı denemek, özel bir diş fırçası kullanın. ve diş macunu kullanın ve daha sağlıklı yiyin daha iyi dişler için listeye bir Gargara da ekleyebilirsiniz, bu ipuçlarından fazla bir şey beklemenize gerek yok çünkü dişlerinizin size zarar vermesinin veya sararmasının ana nedeni hala sigara içiyor olmanızdır.

İyileşme süresi:
Sigarayı bıraktıktan sonra ağız sağlığınızı eski haline getirmek ne kadar zaman alır, insanların hemen bir sonuç beklediği yaygın bir sorudur, ancak bu gerçekten mümkün değildir. Kalıcılık ve iyi diş hijyeni uygulamaları gerektirecektir. Sigara içmek bağışıklık sisteminizi zayıflatır. Bakterilerle savaşma ve hızlı iyileşme kapasitesi zarar görür. Sigarayı bıraktıktan sonra diş etlerinizi korumak için değişiklikleri fark etmeniz bir yıl sürebilir.

Çözüm:

Sigaranın genel olarak sağlığınıza, özelde ağız sağlığınıza pek çok zararı vardır. Sigarayı her zaman bırakabilirsiniz ve kliniğimizde sizin için dişlerinizi her zaman düzeltebiliriz, istediğiniz zaman bizi ziyaret edebilir ve bizi arayabilirsiniz. bu yazı size yetmediyse her zaman bizi arayabilir veya +905367406400 numaralı telefondan ücretsiz danışma için WhatsApp üzerinden mesaj atabilir veya randevu alabilirsiniz. web sitemiz www.kayasehirdis.com

Share:

Telefon

+90 534 641 60 64

Whatsapp

+90 534 641 60 64

Email

info@kayasehirdis.com

Randevu

İletişim
× Whatsapp