Dijital Diş Hekimliği

Dijital Sistemler

Dijital Diş Hekimliği

Çeşitli görüntüleme yöntemleri ile 2 ve 3 boyutlu güvenilir, görüntü kalitesi yüksek, tanı ve tedavi planlamasını kolaylaştıran çözümlerin tümünü kapsayan teknoloji  ürünlerinin diş hekimliği alanında kullanılmasıdır.

Dijital diş hekimliğinin yıllardır vazgeçilemeyen ve en önemli kullanım aracı haline gelen panoromik röntgen rutin teşhis aracı haline gelmiştir.

Dijital Panoramik Röntgen

Dişlerde meydana gelen komplikasyonların tespiti açısından radyografi yöntemi oldukça önemlidir. Panoramik röntgen ile dişlerin hepsi ve çenedeki tüm sorunlar bir tek röntgen filmi ile görülebilir. Çene kemiğinde bulunan kistler veya tümörlerin teşhisinde ,kemik kayıplarının derecesinin tespitinde ve bazı gözle görülemeyen çürük-kırık gibi durumların teşhisinde röntgenler büyük önem taşır.

Tüm cerrahi işlemlerden önce, implant yapımında ve ortodontik işlemlerin öncesinde radyografiye başvurulur. Röntgenin dijital ortamda gerçekleştirilmesi hem alınan radyasyonu azaltır hem de görüntü kalitesini artırır. Bu da tabii ki tedavinin olumlu sonuç vermesi üzerinde etkilidir. Bu röntgenler aynı zamanda dört ayrı pozisyondan dişlerin ve çenenin görülmesine yardımcı olur. Diğer metotlara göre daha kaliteli olan bu işlem çocuklar üzerinde de uygulanabilir.

DİJİTAL PANORAMİK RÖNTGEN SİSTEMİNİN FAYDALARI

  • Bu röntgen daha geniş çeneye sahip olan hastaların tüm çene yapısını gösteren özel bir çekim moduna sahiptir.
  • Yine çocuklar için özel olarak geliştirilmiş bir modu da vardır.
  • Röntgende bulunan ölçek özellikle implant uygulamalarında kolaylık sağlar.
  • Periapikal kalitesini yansıtan film mevcuttur.
  • Gömülü dişleri ve oluşan lezyonları görme şansı veren orthagonal film özelliği vardır.
  • Tüm dişler ve çene yapısı bir röntgen üzerinde görülebilir.
  • Gözle görülmeyen çürük, çatlak, tümör gibi oluşumları fark etmeye yarar.
  • Bu röntgenler sayesinde birçok hastalık erken tanı sayesinde kolayca tedavi edilebilir. Böylece hem maliyet düşer hem de zamandan tasarruf sağlanır.
  • Dijital röntgen sayesinde görüntü kalitesi artmaktadır. Yine daha az radyasyon yaydığı için oldukça sağlıklıdır.
  • Bu röntgenlerde DR sistemi vardır. Bu sistem istenilen oranda büyütme veya küçültme sağlamakta; CD'ye aktarım imkanı vardır, e-mail yoluyla görüntü gönderilebilir.

Dijital diş hekimliği uygulamaları özellikle implant cerrahisinde ve protez planlamasında etkili ve güvenli uygulamalar sunar.

Telefon

+90 534 641 60 64

Whatsapp

+90 534 641 60 64

Email

info@kayasehirdis.com

Randevu

İletişim
× Whatsapp